Powrót do strony głównej
Akita

 

Kraj pochodzenie Japonia prowincja Akita.
Wymiary
Wysokość
Psy 66-71cm
Suki 61-66 cm

 Historia

Pierwotnie była przeznaczona do polowań na dziki i na niedźwiedzie, do stróżowania i ciągnięcia dużych ładunków. Od 1931 rząd Japonii oficjalnie uznaje championy Akita jako "skarb narodowy".

Wojna o mało nie doprowadziła do zagłady Akity.

Podczas II wojny światowej niemocy używali psich futer do wyrobów ubrań wojskowych. Pod nóż szły wszystkie psy oprócz owczarków niemieckich służących do celów militarnych, więc ludzie zaczęli krzyżować akity z owczarkami niemieckimi powodowało to straszne "zanieczyszczenie" i po zakończeniu wojny powstało 3 typy Akita
*Matagi Akita
*Akita do walk psów
*Owczrko - Akita.
Po latach udało się utworzyć na nowo rasę, ale stały się one mocniejsze i bardziej nabite.

Charakter Akity

Jest to pies, który ma swój charakter. To uparciuch często miewa swoje zdanie często niezgodne z daniem właściciela. Cecha upartości tej rasy utrudnia tresurę, ale mądry właściciel, stanowczy wykorzysta tą cechę w taki sposób, aby czerpać z niej korzyści. Dzięki temu rasa ta jest znakomitym psem stróżującym, który odnosi się po za oczywiście opiekunem do osób nieznajomych odnosi się nieufnie. Choć Akita nienależny do psów agresywnych, ale doskonale umie bronić posesji, na której jest, więc należy po niej poruszać się z właścicielem psa. Mimo nieufności do ludzi Akita bardzo szybko przywiązuje się do opiekunów i próba rozłączenia może się skończyć tragicznie dla psa nieznana po za oczywiście opiekunem.

 


Forum WSR // Strony sluchaczy WSR - powrot // Szkola i Kursy Wizazu // WSR // WSR, Szkoła Fotografii // Dziennikarstwo